7.9.2013

II. ročník 2007

Dne 13.1.2007 proběhl v Brandýse nad Labem již druhý ročník soutěže Po stopách polabských strašidel pořádaný 3.oddílem vodních skautů Retra Brandýs a ostatními strašidly. Poslyšte, co o celé akci řekla sama strašidla.

Přímo v centru Brandýsa jsme přivítali vzácnou zahraniční návštěvu z Egypta. Snaha Mumie nastěhovat se k některému ze zúčastněných se ale nezdařila, a tak musela vzít za vděk svým dosavadním příbytkem, hrobkou ukrytou v hloubi studny na parkovišti obchodního domu Labe.

Utopený vodák zůstal i přes statečné oživovací pokusy nadále utopeným, a tak Smrtka  měla celý večer plno práce. Koho z jejího chladného pohledu mrazilo v zádech, mohl se na chvíli zahřát u Ohnivého mužíčka.

Upírům, odpočatým po loňské dovolené v Transylvánii, se podařilo získat do svých řad několik nových členů, nicméně předpokládají, že i nadále se budou pohybovat po kraji a shánět další vhodné „dárce krve“.

Vysvobozený Bezhlavý rytíř si svou hlavu dlouho neužil, neb ji ztratil při setkání s opět krásnou Zámeckou paní, která tímto děkuje všem malířům za krásné portréty, jež ji zbavily věčného prokletí.

Čarodějnice postrádá vinou nevítaných hostů pavouka Kamila, poznávací znamení –  velký, černý, většinou nekouše, a vyzývá proto všechny účastníky, aby se v případě, že ho spatří, ozvali na číslo popřípadě email určený pro registraci.

Tajemnou atmosféru a napjaté nervy účastníků doplňoval výpadek veřejného osvětlení, který  podle některých zdrojů nebyl zcela náhodný. I přes to se podařilo nad strašidly zvítězit a Brandýs je tak po příštích 356 dní opět bezpečný. (Alespoň co se nadpřirozených sil týká.)

Strašidla spolu s organizátory děkují všem 121 účastníkům za účast, speciálně pak registrovaným za registraci, a pomocníkům za pomoc a těší se za rok znovu na shledanou

fotogalerie

pl07str07