7.9.2013

III. ročník 2008

V sobotu 19. ledna proběhl v Brandýse nad Labem za velké účasti soutěžících i strašidel již třetí ročník hry „Po stopách polabských strašidel“. Kdo se nebál, mohl se setkat s duchy, se zakletou jeptiškou nebo dvojicí nešikovných katů, vidět fakíra, jenž k nelibosti hasiče plival oheň všude kolem sebe, zachránit ztroskotané piráty před utopením v rozbouřeném Labi, uplést si s mlynářkou housku, a pokud se mu podařilo projít přes děsivou smrtku až do pekla a ve zdraví z toho všeho vyváznout, získal kromě sladké odměny také platné potvrzení ochraňující ho před strašidly na celý příští rok.

Největší úspěch letos jednoznačně sklidilo peklo v zámecké černé kuchyni. Jen ti nejstatečnější se odvážili zahrát si s Luciferem kostky o život. V případě, že prohráli, ocitli se, byť jen na malý okamžik, v moci pekelné. Nakonec se ale – navzdory rčení „Co peklo schvátí, nikdy nenavrátí“- dostalo všech 180 účastníků především diky vzájemné pomoci opět na svobodu.

Strašidla z přístavu vodních skautů Retra srdečně děkují všem přátelům a pomocníkům, zejména Kláře Víškové za ilustrace, kulturnímu odboru města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav za poskytnutí prostor na zámku, přístavu Eridanus a Polabskému týdeníku Tok. Na závěr bychom rádi poprosili fotografy, kteří by chtěli mít své snímky strašidel na internetu, aby zaslali povedené snímky na adresu strasidla@email.cz. Tak zase za rok na shledanou!

Piráti z Retry

fotogalerie

pl08str08