7.9.2013

IV. ročník 2009

10. 1. 2009 PO STOPÁCH POLABSKÝCH STRAŠIDEL

V sobotu 10. ledna večer se v Brandýse konal IV.ročník soutěže Po stopách polabských strašidel. Po roce se na náměstí opět sešli odvážlivci, jenž se nezalekli ani krutého mrazu ani strašidel. Plnit záludné úkoly od strašidel se na trasu vedoucí historickou částí Brandýsa vydalo bezmála sto malých stopařů a s nimi několik desítek dospělých.

Překonali nástrahy čarodějnice, nevyděsil je ani dřevorubec se sekerou v hlavě. Upíři se tentokrát objevili v lese na ostrůvku s obzvláště náročnou disciplínou. Jen si zkuste vylézt pro česnek po houpajícím se provazovém žebříku a v několika vrstvách zimního oblečení. Jestli někomu byla zima, jistě se zahřál při sportovních disciplínách u vodníka a dvou utopených bruslařů. Pak zbývalo jen projít kolem zámecké paní a nakonec čekal stopaře nejtěžší úkol, když museli dokázat svou statečnost v alchymistické dílně. Ti nejmladší mnohdy prokázali nejvíc odvahy a podstoupili hrůzně vypadající leč bezbolestnou zkoušku, když obětovali kapku téměř vlastní krve, aby alchymista mohl dokončit lektvar. Ale nebojte se nedošlo na řezání do dětských prstíků, ač se to na první pohled mohlo zdát, ale jen k chemické reakci připomínající tekoucí krev. Pro všechny, kdo zvládli nástrahy trati, čekala v cíli odměna – protistrašidlový čaj a perník ve tvaru netopýra.

Tradiční poděkování patří zejména Milanu Novákovi a zámku v Brandýse nad Labem, divadelnímu spolku Lázně Toušeň, Kláře Víškové, skautskému přístavu Eridanus, Polabskému týdeníku Tok a především vám všem, kteří jste se zúčastnili. Těšíme se na vás příští rok při jubilejním pátém ročníku!

fotogalerie

pl09str09