7.9.2013

VIII. ročník 2013

V sobotu 12. ledna pořádal přístav vodních skautů RETRA Brandýs nad Labem již osmý ročník večerní procházky „Po stopách polabských strašidel“.

Na oblíbené trase historickým centem Brandýsa se odvážné děti v Kostelní uličce potkaly s muzikantem, kterému se pomíchala slova písničky, u katovny na ně čekali kati se čtyřnohým pomocníkem. Na Ostrůvku od bludiček získaly zpět úlovek pro rybáře a na nové cyklostezce bylo potřeba rozsoudit srážku dvou cyklistů. Na mostě u mlýna se setkaly s čarodějnicí a její panenkou woo-doo, v černé kuchyni si tentokrát zahrály s upíry o život a v zámecké zahradě museli všichni překonat svůj strach z duchů. Cesta to byla jistě strašidelně náročná, přesto všemi nástrahami prošlo 240 malých odvážlivců s početným doprovodem.

Organizátoři děkují za příspěvky do kasičky v rámci Tříkrálové sbírky. Naše poděkování dále patří Odboru kultury města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav a Oblastnímu muzeu Praha-východ (zapůjčení prostor), Kláře Víškové (ilustrace), TJ Sokol Lázně Toušeň (kostýmy), Mix-Tee s r.o. a našim přátelům a rodinám, kteří nám při přípravě pomáhali. Děkujeme za vaši přízeň a těšíme se na příští ročník.

fotogalerie článek

pl13