7.9.2013

V. ročník 2010

Stalo se již tradicí, že jednoho mrazivého lednového večera můžete na procházce historickou částí Brandýsa potkat kromě obvyklých zachumlaných chodců také rozličná strašidla a skupiny stopařů, kteří plní záludné úkoly ve snaze získat malou (a především chutnou) odměnu a potvrzení, jež majitele chrání před strašidly po celý následující rok. Tentokrát se akce konala v sobotu 16. ledna za účasti 12 strašidel, 110 malých stopařů a několika desítek těch velkých.

Pokud vás neodradila sněhová nadílka a vydali jste se na trasu, mohli jste potkat zmrzlé lyžaře, zakletou jeptišku či bezhlavého rytíře, jenž po několika letech opět zavítal mezi nás. Kdo u něj nepřišel o hlavu, setkal se také se zlomyslnými a jedovatými pindrušemi, měl příležitost se seznámit s opravdovým drakem nebo s ohnivým mužíčkem. V kašně před zámkem se objevila krásná mořská panna, obdivovaná především mužskými účastníky, a v Černé kuchyni Brandýského zámku se zabydlely ježibaby. Jejich perníková chaloupka plná pavouků, netopýrů, kostí a samozřejmě hlavně perníku měla velký úspěch. Na každého, kdo překonal všechny nástrahy a především svůj strach, čekal v cíli perníček právě od nich.

Skautský přístav Retra Brandýs děkuje Zámku Brandýs nad Labem za poskytnutí prostor Černé kuchyně, Divadelnímu spolku při T. J. Sokol Lázně Toušeň za zapůjčení kostýmů a rekvizit, Kláře Víškové za ilustrace a Polabskému týdenníku Tok za uveřejnění plakátu. Především ale děkujeme vám účastníkům a těšíme se za rok opět nashledanou.

fotogalerie

pl10