↑ Return to POLABSKÁ STRAŠIDLA

XIII. ROČNÍK 2018

Dne 6. ledna se konal třináctý ročník akce Po stopách polabských strašidel, pořádaný přístavem vodních skautů  Retra Brandýs. „Nešťastná třináctka“ letos přichystala nezvykle teplé počasí, a tak strašidlům výjimečně nemrzly nohy :o)

Na dvoukilometrovém okruhu historickým centrem Brandýsa čekalo účastníky sedm stanovišť. Letos děti potkali malíře, který se vsadil s čerty, vřískající mořskou sirénu, krysaře s krysami či zahradníka a bludičky. Úkoly, které soutěžící plnili, nebyly náročné, ale vyžadovaly dostatek odvahy. Naštěstí se strašidel nikdo nezalekl a na všechny v cíli čekala malá odměna.

Děkujeme všem, že se na naši akci těší a roky plní startovní časy do posledního místa. I letos se zúčastnilo 240 dětí a mrzí nás, že se na všechny zájemce nedostalo.

Na závěr bychom rádi zmínili ty, kteří nám akci umožňují a pomáhají pořádat – Klára Víšková (ilustrace), Divadelní spolek Lázně Toušeň (půjčení kostýmů), Brandýský zámek a Odbor Kultury města Brandýs, Oblastní muzeum Praha-východ nad Labem (prostory). Díky patří i všem ostatním, kteří se na přípravě a organizaci podílí. Těšíme se na příští ročník.

fotogalerie