10.12.2017

XIII. ročník 2018

Dne 6. ledna se konal třináctý ročník akce Po stopách polabských strašidel, pořádaný přístavem vodních skautů  Retra Brandýs. „Nešťastná třináctka“ letos přichystala nezvykle teplé počasí, a tak strašidlům výjimečně nemrzly nohy :o)

Na dvoukilometrovém okruhu historickým centrem Brandýsa čekalo účastníky sedm stanovišť. Letos děti potkali malíře, který se vsadil s čerty, vřískající mořskou sirénu, krysaře s krysami či zahradníka a bludičky. Úkoly, které soutěžící plnili, nebyly náročné, ale vyžadovaly dostatek odvahy. Naštěstí se strašidel nikdo nezalekl a na všechny v cíli čekala malá odměna.

Děkujeme všem, že se na naši akci těší a roky plní startovní časy do posledního místa. I letos se zúčastnilo 240 dětí a mrzí nás, že se na všechny zájemce nedostalo.

Na závěr bychom rádi zmínili ty, kteří nám akci umožňují a pomáhají pořádat – Klára Víšková (ilustrace), Divadelní spolek Lázně Toušeň (půjčení kostýmů), Brandýský zámek a Odbor Kultury města Brandýs, Oblastní muzeum Praha-východ nad Labem (prostory). Díky patří i všem ostatním, kteří se na přípravě a organizaci podílí. Těšíme se na příští ročník.

fotogalerie