7.9.2013

VII. ročník 2012

V sobotu 14. 1. 2012 pořádal přístav vodních skautů Retra Brandýs již sedmý ročník tradiční procházky pro odvážné stopaře.

Od odpoledních hodin se na náměstí v Brandýse tvořili hloučky odhodlaných stopařů a vydávali se na trasu po historické části města. Pokud jste se vydali s nimi, měli jste možnost seznámit se s druidy, šílenými holiči, či piráty, kteří ztroskotali na Ostrůvku. Na kamenném mostě se přetahovala bílá paní s rytířem, zda je lépe v Boleslavi nebo v Brandýse. Bohužel i za vydatné pomoci všech zúčastněných skončil souboj remízou.  Na zámku se usídlili loupežníci s uloupeným pokladem a Panskou zahradu obsadili hejkalové, kteří vás umazali od bahna, jen jste se k nim přiblížili. Svůj strach ale nakonec překonali všichni a tak od strašidel a jiných bytostí budou mít zase na rok pokoj – strašidla po celý příští rok v ulicích města nepotkáte.

Letošní ročník provázela rekordní účast, za kterou bychom rádi všem 231 malým a 143 velkým a 6 čtyřnohým stopařům poděkovali. Naše poděkování dále patří odboru kultury města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav (zapůjčení zámeckých prostor), Kláře Víškové (ilustrace), TJ Sokol Lázně Toušeň (kostýmy), Mix Tee s r. o., a našim přátelům a rodinám, kteří nám při přípravě pomáhali.

fotogalerie článek

pl12